Âlemlere rahmet ve sevgi peygamberi olarak gönderilen Hz. Muhammed (sav), bütün insanların olduğu gibi çocukların da sevgilisidir. Çocuklarımız, bu güzel insanı tanıdıkça daha çok sevecek, daha çok sevdikçe daha iyi insan olacaklar.

6-9 yaş çocuklara hitap eden “Sevgili Peygamberim” kitabının tamamı renkli ve 40 sayfadan müteşekkildir. Eserde, Peygamber Efendimizin çocukluk yıllarından Veda Hutbesi’ne kadar olan hayatından kesitler sunulmaktadır.

Kitabın sonunda “Neler öğrendik?” sorusu soruluyor ve metin içindeki konular kronolojik bir şekilde sıralanarak çocukların konuyu anlamaları pekiştiriliyor.

Hazırlanan bu çalışmada; 6-9 yaş çocuk grubu hedef alınmış, çocuğun bu yaşlarda gereksinim duyacağı inanç ve değerler gibi ihtiyaçları ders, ibret, dikte şeklinde verilmeyip anlayacağı sadelikte pedagojilerine uygun olarak sunulmuştur.

 

Evde Karakter Eğitimi 6-9 Yaş Eğitim Seti

Evde Karakter Eğitimi 6-9 Yaş Eğitim Seti; Görgü Kuralları, Sevgili Peygamberim, İbadetlerimiz, Peygamber Kıssaları, Camileri Tanıyalım ve Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim olmak üzere 6 kitaptan oluşmaktadır.

Tamamı renkli ve orijinal çizimleriyle dikkat çeken eserler, çocukların anlayabileceği dilde ve ilgilerini çekebilecek şekilde pedagojilerine uygun olarak hazırlanmıştır.

“Sevgili Peygamberim” kitabında; Peygamber Efendimizin çocukluk yıllarından Veda Hutbesi’ne kadar olan hayatından kesitler sunuluyor.

“Görgü Kuralları” kitabında ise; çocukların yapmaları gereken konular yer alıyor. Kitapta temizlik kuralları, sofra kuralları, doğa bilinci, trafik kuralları vb. birçok konu renkli resimler eşliğinde anlatılıyor.

“İbadetlerimiz” adlı eserde; kelime-i şehadet, namaz, oruç, zekât ve hac ibadetleri hakkında bilgilere yer verilirken, kısa namaz sureleri de bulunuyor.

“Peygamber Kıssaları” kitabında; Hz. Adem, Hz. Nuh, Hz. İbrahim, Hz. Musa, Hz. İsa ve Hz. Muhammed’in hayatından kıssalar çocukların ilgisini çekecek şekilde aktarılıyor.

“Camilerimiz” adlı eserde ise; camilerin genel tanımı yapılırken, ayrıntılı olarak camilerin iç, dış ve diğer unsurlarına da yer veriliyor.

“Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim”de ise; peygamberlere gönderilmiş kutsal kitaplar, Kur’an-ı Kerim’in inmesi, yazılması ve kopyalanması gibi konular irdeleniyor. Eserde aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’e nasıl dokunulacağı ve okunulacağı konularına da değiniliyor.