Gündemler

1-Hikayeye Ses Ver Yarışmasının değerlendirilmesi

-Sonuçlar,dereceye girenler,geri dönüşler, kazanımlar..

-Yarışmanın geleneksele dönüşmesine dair düşünceler

-İllerin katılım oranı

-Katılan öğrencilerin ödüllendirilmesi

-Farklı illerden katılımların, tanışmaya vesile olması

2-Ramazan etkinlikleri takibi

3-Yaz dönemi çalışma önerileri

Toplantı Raporu

Katılanlar : Adana,Osmaniye,Mersin,Alanya,Manavgat,Dörtyol,Reyhanlı,Adıyaman,İstanbul,Malatya.Toplantının bir kısmına Akadder başkanı Rabia Aldemir hocamız da iştirak etti.

Katılamayanlar : Gaziantep,Van,Kütahya,Kayseri,Bursa,İslahiyeKilis,K.maraş ve Manisa.

Yarışma 30 nisanda bitti 4 mayısta dereceye girenler evde karakter eğitimi web sitemizden seslendirdikleri hikaye ses kayıtlarıyla birlikte yayınlandı.Etkinlik  Türkiyenin genelinde ilgi ve heyecanla takip edildi.Evlerde hem çocuklar hem de aileler için farklı bir etkinlik olması hasebiyle motivasyon oluşturdu.Eke hocaları için de bir hareketlenmeye vesile oldu.Kaynak olarak kullanılan Hüseyin Özhazarın Hikayelerle Kavramlar kitaplarının temini ve öğrencilere ulaştırılması,öğrencilerin ve ailelerin yarışmaya teşvik edilmesi,ses kayıtlarının gönderilmesi vb. noktasında yereldeki il temsilcilerimizin büyük gayretleri oldu.

Yarışmaya en fazla ses kaydı göndererek katılım gösteren iller Malatya,Adıyaman,Alanya,Adana ve İstanbul oldu.Dereceye girenler İslahiye,İstanbul,Manavgat,Gaziantep ve Şanlıurfa dan oldu.

Yarışmanın ,çerçevesinin daha geniş tutularak gelenekselleşmesi fikri ortaya çıktı.Bu süreçte çok büyük emek veren jüri üyelerinin gayretleri dile getirildi.

Tüm illerden yarışmaya katılan ve dereceye giren-girmeyen tüm öğrencilerin yereldeki derneğimiz tarafından bir şekilde takdir edilip ödüllendirilmesi kanaati oluştu.Bu amaçla öncelikle tüm öğrencilere Hüseyin ÖZHAZAR’dan birer hikaye kitabı hediye etme kararı alındı.Bu amaçla her temsilci arkadaşımız kendi il ya da ilçesinden yarışmaya katılan öğrenciyle irtibat kurarak kitap hediyesini ulaştırmakla mükellef tutuldu.

 

Adana kendi içinde ilk üçe giren öğrencilerini yeniden seçerek hediye vereceklerini diğer öğrencilere de yine ödüllendirme yapacaklarını dile getirdi.Ayrıca dereceye giren öğrencilerle Radyo Barışta hikaye seslendirme üzerine çocuklarla bir radyo programı yapmayı düşünüyorlar.

Osmaniye öğrencilerine kitap+künefe ikramı yapacaklarını  ve bir katılım belgesi hazırlamayı düşündüklerini

Dörtyol Hüseyin Özhazar imzalı hikaye kitapları hediye edeceklerini

Malatya ,Reyhanlı kitap hediye edeceklerini

Diğer illerimiz de buna benzer ödüllendirme uygulamaları yapacaklarını ifade ettiler.

Rabia ALDEMİR : Herşeyin yeni baştan tasarlandığı,insanın yeniden dönüşerek değiştirildiği kritik bir süreçten geçtiğimizi bu dönemde tüm birimlerin olduğu gibi EKE nin  de çok önemli bir misyonunun olduğunu belirtti.Yeni döneme ve yeni insana dair toplumda yankısını bulacak, madde ile mananın birleştirildiği,teknoloji ile değer ve güzelliklerin bir arada sunulduğu yeni projelere ihtiyaç duyulduğunu ve çok çalışılması gerektiğini dile getirip katılımcılara teşekkür ederek bundan sonraki çalışmalarda kolaylıklar diledi.

Süre yetmediği için diğer gündem maddelerine değinilemedi.Ancak bir sonraki toplantıda Yaz Dönemine dönük neler yapılabilir hakkında öneri ve görüşlerle hazırlıklı gelinmesine karar verildi.