EKE Komisyonu Adana Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı, “Eleştirel Düşünme – Oyun Teknoloji” üst başlığıyla Adana’da gerçekleştirildi.

Anadolu Platformu Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu Adana Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı, 8 Mart Pazar günü Adana’da gerçekleşti. Ülfet Derneği ev sahipliğinde yapılan kamp programına Adana dahil olmak üzere Mersin, Osmaniye, Hatay, Reyhanlı, Kırıkhan ve Alanya’dan yaklaşık 70 eğitimci katılım gösterdi. Programa Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) YK üyesi Nesrin Gezer de koordinatör olarak iştirak etti.

Sabah kahvaltısı ile başlayan program, Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu Başkanı Şeyma Bulut’un selamlama; Anadolu Platformu EKE Komisyonu Başkanı Münevver Şanverdi’nin açılış konuşması ile devam etti. İstanbul merkezli Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nun eğitmenleri tarafından eğitime alınan EKE eğitmenleri, çeşitli atölyelerde çocuk gelişimi ve öğrenimi alanında bilgiler edindiler.

EKE eğitimcileri, yaklaşık 6 saat süren eğitim atölyelerinde eğitmenler Gizem Erdoğan, Azra Öner, Ezgi Nur Çınar ve Yusuf Bahar’ın yönetiminde “Çocuklarda Kritik Düşüncenin Önemi ve Nasıl Kazandırılacağı”, “Oyunun Çocuk Gelişimi Üzerindeki Etkisi ve Uygulamaları” ve “Teknoloji Okuryazarlığı Üzerinden Yaratıcılık” başlıklarında formasyon sahibi oldular.